DZIEŃ MAMY W GRUPIE BIEDRONEK

Święto Matki obchodzone 26 maja to szczególny dzień w roku.

W naszej grupie odbyły się niezwykłe uroczystości. Wspaniałymi gośćmi były MAMUSIE, dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały pod opieką swoich wychowawczyń piękną niespodziankę – wyjątkowe artystyczne występy. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę.

Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej –zabawy muzyczno – ruchowe z MAMUSIAMI, a w drugiej części:program artystyczny DLA MAM.

Wspólna zabawa z mamą  to atrakcja obchodów Dnia Mamy. Były zabawy ze swoją mamą, ale także z innymi mamami, szalone tańce ze skakaniem, z piłką, tańce z różnych stron świata (hawajski, belgijski, polski).

Niespodzianką były piosenki  po angielsku w wykonaniu dzieci.

W czasie krótkiej przerwy MAMUSIE  oglądały galerię prac plastycznych pt.: Mama, Tata i Ja.

Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek.

Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny. Były wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych MAM.

Po pięknych występach dzieci wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane maki i wisiorki z gliny.

Całej uroczystości towarzyszył wyjątkowy nastrój, na twarzach mam radość przeplatała się z łzami wzruszenia. Nie zabrakło też gromkich braw, którymi mamy podziękowały swoim pociechom za występy.

Zajęcia otwarte dają rodzicowi niepowtarzalną okazję zobaczenia, jak jego dziecko odnajduje się w grupie przedszkolnej – jakie ma relacje z rówieśnikami, a także z nauczycielem, czy potrafi skupić się podczas zajęć, czy zapamiętuje i wykonuje polecenia oraz jak prezentuje się poziom jego umiejętności na tle umiejętności innych dzieci.

Uczestniczenie w zajęciach często podnosi samoocenę dziecka, gdyż jest przejawem zainteresowania i troski.

Dzieci zawsze z niecierpliwością oczekują wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy stara się zaprezentować jak najlepiej przed swoim rodzicem.

Po spotkaniu zostały już tylko miłe wspomnienia oraz fotografie upamiętniające to ważne wydarzenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim MAMUSIOM za udział w spotkaniu, szczególnie miłą, radosną  atmosferę.

opracowała: Małgorzata Korzus