DZIEŃ KREDKI

22 listopada obchodzimy „Dzień Kredki”. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.

W poniedziałek 23 listopada przedszkolaki wspólnie świętowały „Dzień Kredki”. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Kolorowe kredki”. Pracując w grupach dopasowywały i segregowały kredki do odpowiednich kolorów, przeliczały kredki, układały je według własnego pomysłu, szukały w otoczeniu rzeczy w danym kolorze. Następnie wspólnie bawiliśmy się chustą animacyjną, chodziliśmy po kartkach zwracając uwagę na ułożenie kredek w przestrzeni. Na zakończenie kolorowaliśmy kredki na swój ulubiony kolor zwracając uwagę na prawidłowy sposób trzymania kredki.