DZIEŃ KOTA

19 lutego dzieci obchodziły nietypowe święto „Dzień kota”.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy.  Na początek dzieci odwiedziły bibliotekę gdzie Pani Alina zapoznała dzieci z najciekawszymi rasami kotów, opowiedziała bardzo fascynującą opowieść o „kocim- bohaterze”, a na zakończenie dzieci zobaczyły bajkę o przygodach kota Filemona. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

Opracowała: Magdalena Kozarowska