DZIEŃ JEŻA

10 listopada  obchodziliśmy specyficzny „Dzień Jeża”. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Wszystkie dzieci tego dnia miały na głowach sylwetę jeża. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Ponadto nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż” oraz leśnych zagadek. Przedszkolaki przeliczały kropki i „karmiły” jeża dżdżownicami oraz ćwiczyły orientację w przestrzeni układając jeża w sposób określony przez nauczyciela. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych „Tupie jeżyk”  oraz gimnastyce buzi i języka „Jeżyk chce spać”. Na zakończenie wspaniałego dnia dzieci wykonały jeża z masy solnej, a jego kolce z patyczków kosmetycznych.