DINOZAURY

Marzec jak każdy miesiąc w przedszkolu, jest pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. W minionym tygodniu rozmawialiśmy o znanych prehistorycznych stworzeniach jakimi są dinozaury. Aby mali odkrywcy mogli poznać życie tych fascynujących gadów wykonaliśmy wiele ciekawych zajęć i zabaw. Dzieci wykazały olbrzymie skupienie i zainteresowanie podczas prezentowania im wiadomości o Dinozaurach, oglądania albumów i wykonywania prac plastycznych. Największe przeżycia i emocje dzieciom dostarczyło sprawdzenie się w roli archeologa i odszukiwanie gadów ukrytych w piasku a także układanie szkieletu z patyczków kosmetycznych. Zajęcia rozbudziły u niektórych Przedszkolaków pasję, a przygoda z dinozaurami dopiero się rozpoczęła.

Opracowała: Magdalena Kozarowska