BUM BUM RURKI W GRUPIE BIEDRONEK

17 lutego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia kreatywne z wykorzystaniem BUM BUM RUREK.

Bum bum rurki to kolorowe tuby, wykonane z bezpiecznego tworzywa, lekkie, dokładnie nastrojone, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Granie nimi polega na uderzaniu o dowolną powierzchnię, np. ławkę, krzesło, kolano lub wnętrze dłoni.

Zajęcia z bum bum rurkami doskonale kształcą podstawowe elementy muzyczne: rytm, melodię, harmonię, pobudzają do myślenia i twórczego muzykowania, uczą grać z nut proste melodie.

Pan Dawid Gacek- prowadzący zajęcia – zaprezentował dzieciom możliwości bum bum rurek. Wymyślał im różne konkurencje, przez co dzieciaki musiały się mocno kontrolować, słuchać i współpracować, aby nie przegrać z nim.

Zajęcia z panem Dawidem to nie tylko gra na bum bum rurkach, ale ćwiczenia uwagi, koncentracji, spostrzegawczości, pamięci, wyobraźni, elementy tańca i sportu.