WARSZTATY PSZCZELARSKIE

ZAJĘCIA PROZDROWOTNE I PROEKOLOGICZNE

ŻYWE PSZCZOŁY W SZKOLE

Dnia 4 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w warsztatach pszczelarskich. Autorem projektu jest Mistrz pszczelarstwa Aleksander Rębacz. W czasie godzinnych zajęć,dzieci i młodzież, dosłownie, zagląda do świata pszczół. Wszyscy  poznali tajniki  pszczelarskiego fachu, ale także zwyczaje najbardziej potrzebnych Ziemi owadów.  Sporo było informacji na temat wpływu miodu i pyłku kwiatowego na zdrowie człowieka. Uczniowie  zobaczyli plastry pszczele, wnętrze pszczelego ula, wszystkie najbardziej potrzebne w pszczelarstwie narzędzia oraz  wykonali własnoręcznie świece z wosku pszczelego, spróbowali  też miodu i pyłku kwiatowego. Gwoździem programu był  szklany ul, w którym dzieci zobaczyły  żywe owady przy pracy. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał  pałeczkę do miodu, własnoręcznie wykonaną świecę,  dyplom Przyjaciela Pszczół oraz książeczkę o pszczołach.

Czytaj dalejWARSZTATY PSZCZELARSKIE